Зарегистрироваться
Запомнить меня
ЛЕНТА НОВОСТЕЙ
Весь номер
Главная  / Номера  / №47  / Рішення № 2627-VIІ від 08.11.2017 р. Одеської міської ради
карта сайта
№46 №47 №48
25 Ноября 2017 года, Суббота
Архив всех номеров
Официально
Рішення № 2604-VII від 08.11.2017 р. Одеської міської ради
Рішення № 2626-VIІ від 08.11.2017 р. Одеської міської ради
Рішення № 2581-VII від 08.11.2017 р.Одеської міської ради
25.11, Суббота

Рішення № 2627-VIІ від 08.11.2017 р. Одеської міської ради


Печатная версия
Ключевые слова:

Про депутатський запит голови депутатської фракції Одеської міської організації політичної партії «Об'єднання «САМОПОМІЧ» Одеської міської ради
VII скликання Позднякової Г.І.

Відповідно до частини 7 статті 49 Закону України «Про місцеве самоврядування в Україні», статей 21, 22 Закону України «Про статус депутатів місцевих рад», розглянувши депутатський запит голови депутатської фракції Одеської міської організації політичної партії «Об'єднання «САМОПОМІЧ» Одеської міської ради VII скликання Позднякової Г.І. про недопущення скорочення фінансової спроможності місцевого самоврядування у 2018 році та підтримки становлення спроможних територіальних громад, Одеська міська рада
ВИРІШИЛА:
1. Підтримати депутатський запит голови депутатської фракції Одеської міської організації політичної партії «Об'єднання «САМОПОМІЧ» Одеської міської ради VII скликання Позднякової Г.І. до голови Верховної Ради України А. Парубія та Прем'єр-міністра України В. Гройсмана про недопущення скорочення фінансової спроможності місцевого самоврядування у 2018 році та підтримки становлення спроможних територіальних громад (додається).
2. Оприлюднити це рішення на офіційному сайті Одеської міської ради та в засобах масової інформації.
3. Контроль за виконанням цього рішення покласти на секретаря Одеської міської ради Потапського О.Ю.

Міський голова Г. ТРУХАНОВ.

Голові Верховної ради України А. ПАРУБІЮ
Прем'єр-міністру України В. ГРОЙСМАНУ
ДЕПУТАТСЬКИЙ ЗАПИТ
(у порядку ст. 22 Закону України «Про статус депутатів місцевих рад»)

Про недопущення скорочення фінансової спроможності місцевого
самоврядування у 2018 році та підтримки становлення спроможних
територіальних громад

Шановний Андрію Володимировичу!
Шановний Володимире Борисовичу!
Ми, депутати Одеської міської ради, від імені громади звертаємось до парламенту та уряду України з вимогою не допустити скорочення фінансової спроможності місцевого самоврядування у 2018 році та зберегти не лише «обличчя» проведення реформи децентралізації, але й її суть – становлення спроможних територіальних громад.
Адже вже третій рік поспіль під гучні гасла про незворотність реформ та підтримку місцевого самоврядування в реальності урядом вчиняються всі кроки щодо згортання реформи місцевого самоврядування та фактичного зменшення ресурсної спроможності територіальних громад.
Так, законом про Державний бюджет на 2016 рік на місцеве самоврядування передали видатки на утримання професійно-технічної освіти, а Державний бюджет на 2017 рік переніс на рівень місцевого самоврядування фінансування оплати праці непедагогічних працівників закладів освіти; оплату енергоносіїв та комунальних послуг на утримання закладів освіти та охорони здоров’я; перевезення пільгових категорій громадян, яким держава гарантувала право безкоштовного проїзду; фінансування пільг та/або виплат за професійною ознакою.
Крім цього, підтримка місцевого самоврядування згортається також і в інших сферах (саботаж створення об’єднаних територіальних громад згідно волевиявлення громад, законодавчі ініціативи щодо встановлення тотального контролю за рішеннями місцевих рад тощо).
На превеликий жаль, продовжує знищення фінансової спроможності місцевих громад і запропонований урядом проект Державного бюджету України на 2018 рік, адже покладає на «плечі» місцевих бюджетів:
— оплату пільг за житлово-комунальні послуги (електроенергії, газу, послуг теплопостачання, водопостачання, водовідведення) для відповідних категорій населення. В масштабах всієї країни це близько 7 млрд грн;
— оплату заборгованості населення за житлово-
комунальні послуги. А це близько 8 млрд грн;
— оплату перевезення пільгових категорій громадян. А це близько 2,5 млрд грн;
— фінансування медичної і освітньої сфери, у зв’язку з прогнозованою недостатністю коштів згідно проекту Державного бюджету України на 2018 рік у розмірі понад 10 млрд грн.
Прийняття проекту Державного бюджету України на 2018 рік у пропонованій урядом редакції спричинить для громади міста Одеси серйозні фінансові втрати.
Ще одним кричущим кроком в напрямку згортання розвитку місцевих громад та регіонів України є пропонована урядом зміна умов реверсної дотації (вилучення до Державного бюджету коштів місцевих громад), а саме збільшення розміру реверсної дотації з 50 до 80%.
У 2018 році реверсну дотацію до Державного бюджету змушені будуть перераховувати 169 місцевих бюджетів, у тому числі 6 обласних бюджетів, 66 бюджетів міст обласного значення, 47 районних бюджетів та 50 бюджетів об’єднаних територіальних громад.
Наприклад, для обласних центрів втрати складуть: Дніпро — 846 млн грн; Запоріжжя – 555 млн грн;
Львів – 518 млн грн; Харків – 407 млн грн; Одеса — 350 млн грн.
Для громади міста Одеси збільшення розміру реверсної дотації потягне за собою значні негативні наслідки.
Такий відвертий грабунок зароблених громадами коштів додатково свідчить про проведення владою політики «упокорення» ефективних, ініціативних місцевих громад, які самостійно спроможні вирішити місцеві питання без втручання «центру».
Адже лише дотаційні місцеві громади змушені виявляти більшу лояльність до влади під загрозою недоотримання фінансових ресурсів, що дозволяє централізувати управління, але в той же час буде гальмувати розвиток держави в цілому.
Враховуючи вищевказане та з метою гарантування незворотності розпочатої реформи місцевого самоврядування,
ПРОСИМО:
1. Не допустити прийняття проекту Державного бюджету України на 2018 рік у пропонованій урядом редакції (реєстраційний № 7000) та супровідного до нього проекту змін до Бюджетного кодексу України (реєстраційний № 7116).
2. Доопрацювати вищевказані законопроекти з врахуванням інтересів місцевих громад та у відповідності до мети реформи місцевого самоврядування.
З глибокою повагою
керівник депутатської фракції
Одеської міської організації політичної партії
«Об’єднання «САМОПОМІЧ» Г. ПОЗДНЯКОВА. 

Подписаться на номер
Архив номеров
Год Номер выпуска
Свежий номер
Скачать номер
(PDF 16 065.36 КБ)
Архив всех номеров
Нравится ли вам газета Одесский вестник?

Нравится
Не нравится
Читаю другие издания

Конкурсные закупки
Copyright © 2007-2018 «Одесский вестник» Подписка Реклама Авторское право Письмо в редакцию О газете От редактора Издания

Контакты

г. Одесса, ул. Еврейская 4, 3 этаж
Карта проезда
Приемная: (048) 722-28-30
Коммерческая служба: (048) 711-76-63, (048) 731-42-27
e-mail: odvestnik@te.net.ua
Погода Курс Валют
USD '.$usd.' '; if($stat1=='_green') echo ''; else if($stat1=='_red') echo ''; echo '
EUR '.$eur.' '; if($stat2=='_green') echo ''; else if($stat2=='_red') echo ''; echo '
RUB '.$rub.' '; if($stat3=='_green') echo ''; else if($stat3=='_red') echo ''; echo '
Создание сайта - Yesgroup
Информация о сайте