Зарегистрироваться
Запомнить меня
ЛЕНТА НОВОСТЕЙ
Весь номер
Главная  / Номера  / №06  / Про депутатський запит депутата Одеської міської ради VII скликання Малихіної Т.І.
карта сайта
№5 №06 №07
20 Февраля 2016 года, Суббота
Архив всех номеров
Здоровье
20.02, Суббота

Про депутатський запит депутата Одеської міської ради VII скликання Малихіної Т.І.


Печатная версия
Ключевые слова:

Ріішення Одеської міської ради № 323-VІІ від 03.02.2016 р. 

Відповідно до частини 7 статті 49 Закону України «Про місцеве самоврядування в Україні» та статей 21, 23 Закону України «Про статус депутатів місцевих рад», розглянувши депутатський запит депутата Одеської міської ради VII скликання Малихіної Т.І. про вжиття невідкладних заходів щодо вирішення питання забезпечення імунологічними препаратами населення міста Одеси, Одеська міська рада

ВИРІШИЛА:
1. Підтримати депутатський запит депутата Одеської міської ради Малихіної Т.І. до IV сесії Одеської міської ради щодо звернення до Прем'єр-міністра України, Голови комітету Верховної Ради України з питань охорони здоров'я, Міністра охорони здоров'я України про забезпечення імунобіологічними препаратами населення міста Одеси (додається).
2. Оприлюднити це рішення на офіційному сайті Одеської міської ради та в засобах масової інформації.
3. Контроль за виконанням цього рішення покласти на постійну комісію Одеської міської ради з питань охорони здоров'я.

Міський голова Г. ТРУХАНОВ.

IV сесії Одеської міської ради
ДЕПУТАТСЬКИЙ ЗАПИТ

Рівень захворюваності на туберкульоз в місті Одесі майже в два рази вищий, ніж в середньому по Україні. За цим показником місто Одеса посідає друге місце після міста Донецька.
Протягом останніх 2 років в дитячих медичних закладах міста Одеси дітей фактично перестали прищеплювати проти туберкульозу. Причиною цього є відсутність потрібної вакцини в державних, комунальних і навіть приватних медичних закладах.
Перше щеплення БЦЖ повинні бути зроблені новонародженому ще в пологовому будинку, щоб в організмі дитини сформувався протитуберкульозний імунітет.
95% хворих на туберкульоз дітей - не щеплені (діти віком від 4 до 8 років). Якщо ситуація з вакцинами не нормалізується, це призведе до епідемії туберкульозу в місті Одесі.
Основними Законами України, які регламентують проведення щеплень в Україні, є Закон України «Про забезпечення санітарного та епідеміологічного благополуччя населення» та Закон України «Про захист населення від інфекційних хвороб».
Відповідно до статті 12 Закону України «Про захист населення від інфекційних хвороб», профілактичні щеплення проти туберкульозу є обов'язковими і включаються до календаря щеплень. При цьому відповідно до статті 10 Закону України «Основи законодавства України про охорону здоров'я» громадяни України зобов'язані у передбачених законодавством випадках проходити профілактичні медичні огляди і робити щеплення.
За таких обставин Закони України покладають обов'язок робити щеплення, зокрема і щеплення БЦЖ проти туберкульозу, саме на громадян України.
З іншого боку, поставки медичних імунобіологічних препаратів для проведення профілактичних щеплень, включених до календаря щеплень, здійснюються за рахунок коштів Державного бюджету України та мають відповідні сертифікати якості та державну реєстрацію в Україні.
Таким чином, через відсутність в дитячих медичних закладах міста Одеси протитуберкульозних вакцин БЦЖ, батьки дітей протягом останніх 2 років не мають можливості виконати покладені на них обов'язки щодо обов'язкової вакцинації своїх дітей протитуберкульозною вакциною БЦЖ, що створює небезпеку не лише для життя цих дітей, а й є загрозою для виникнення епідемії туберкульозу в місті Одесі.
Численні звернення матерів дітей, які потребують щеплення БЦЖ, звернення громадськості та керівників медичних закладів, які занепокоєнні ситуацією, що склалася через відсутність проведення щеплень БЦЖ в місті Одесі, зобов'язують мене, як представника інтересів територіальної громади, виборців свого округу, негайно відреагувати та зробити все можливе для розв'язання цієї проблеми.
На підставі наданих мені прав, як депутату місцевої ради, керуючись пунктом 1 частини 2 статті 11, частиною 1 статті 21 та статті 22 Закону України «Про статус депутатів місцевих рад», частинами 7, 8, 9 статті 49 Закону України «Про місцеве самоврядування в Україні»

ПРОШУ:
Звернутися до Прем'єр-міністра України, Голови комітету Верховної Ради України з питань охорони здоров'я, Міністра охорони здоров'я України з вимогою вжити невідкладних заходів щодо забезпечення міста Одеси в 2016 році вакциною БЦЖ для обов'язкового профілактичного щеплення проти туберкульозу новонароджених дітей та дітей, яким було не зроблено БЦЖ в установлений календарний план щеплення (Проект звернення Одеської міської ради додається).
Депутат Одеської міської ради VII скликання,
голова комісії з питань охорони здоров'я Т. Малихіна
Прем'єр-міністру України Яценюку А.П.
Голові комітету Верховної Ради України з питань
охорони здоров'я Богомолець О.В.
Міністру охорони здоров'я України Квіташвілі О.М.
Шановний Арсенію Петровичу!
Шановна Ольго Вадимівно!
Шановний Олександре Мерабовичу!
До Вас звертаються депутати Одеської міської ради з проханням про допомогу у вирішенні питання забезпечення імунобіологічними препаратами населення міста Одеси (вакцина БЦЖ).
Захворюваність на туберкульоз у м. Одесі вдвічі перевищує епідемічний поріг. Показник захворюваності в місті нижчий, ніж показник по області, але є значно вищим за середньоукраїнський показник.
Головним у запобіганні захворюваності на туберкульоз є проведення в повному обсязі профілактичних щеплень дітям, які підлягають імунізації.
Проведення протитуберкульозних заходів впливає на епідемічні показники щодо туберкульозу.
Відсутність вакцини БЦЖ у пологових будинках та дитячих поліклініках міста Одеси є причиною значного збільшення кількості дітей, які знаходяться під наглядом фтизіатричної служби і складають групу ризику щодо захворюваності на тяжкі форми туберкульозу. Вказана категорія дітей підлягає першочерговій імунізації.
У 2012 році з вищезазначеної групи ризику на обліку перебувало 1157 дітей, у 2013 році - 2103 дитини, у 2014 році - 7864 дитини, у 2015 році - 5917 дітей.
У 2015 році кількість невакцинованих дітей зменшилася у зв'язку з самостійним придбанням пологодопоміжними лікувально-профілактичними установами вакцини БЦЖ.
Всього у м. Одесі імунізації підлягають 15 000 дітей (30 000 доз вакцини БЦЖ), які не були щеплені попередніми роками. У 2016 році передбачається народження близько 12 000 дітей, для імунізації яких необхідно 24 000 доз вакцини БЦЖ. Для проведення ревакцинації 3 000 дітей, які у 2016 році досягнуть семирічного віку, необхідно 6 000 доз вакцини. Загальна потреба Одеси у вакцині БЦЖ складає 60 000 доз.
Враховуючи викладене, з метою попередження критичної ситуації щодо вакцинації та ревакцинації проти туберкульозу дітей, відповідно до Конституції України та Законів України «Про забезпечення санітарного та епідемічного благополуччя населення», «Про захист населення від інфекційних хвороб», «Про місцеве самоврядування в Україні», «Про статус депутатів місцевих рад» просимо вжити невідкладних заходів щодо забезпечення м. Одеси у 2016 році вакциною БЦЖ для проведення обов'язкової імунізації дитячого населення у кількості 60 000 доз.

Секретар ради О. ПОТАПСЬКИЙ

Подписаться на номер
Архив номеров
Год Номер выпуска
Свежий номер
Скачать номер
(PDF 7 603.18 КБ)
Архив всех номеров
Нравится ли вам газета Одесский вестник?

Нравится
Не нравится
Читаю другие издания

Конкурсные закупки
Copyright © 2007-2019 «Одесский вестник» Подписка Реклама Авторское право Письмо в редакцию О газете От редактора Издания

Контакты

г. Одесса, ул. Еврейская 4, 3 этаж
Карта проезда
Приемная: (048) 722-28-30
Коммерческая служба: (048) 711-76-63, (048) 731-42-27
e-mail: odvestnik@te.net.ua
Погода Курс Валют
USD '.$usd.' '; if($stat1=='_green') echo ''; else if($stat1=='_red') echo ''; echo '
EUR '.$eur.' '; if($stat2=='_green') echo ''; else if($stat2=='_red') echo ''; echo '
RUB '.$rub.' '; if($stat3=='_green') echo ''; else if($stat3=='_red') echo ''; echo '
Создание сайта - Yesgroup
Информация о сайте